My Favorite Movies


  CourtneyBaby's Rating My Rating
1
Mean Girls 2004,  PG-13)
2
Legally Blonde 2001,  PG-13)
3
Sleepover 2004,  PG)
4
Winning London 2001,  G)
5
Material Girls 2006,  PG)
6
New York Minute 2004,  PG)
7
A Cinderella Story 2004,  PG)
8
Just My Luck 2006,  PG-13)
9
The Little Mermaid 1989,  G)
10
Saw II 2005,  R)
11
Saw 2004,  R)
12
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
13
Pocahontas 1996,  G)
14
Pocahontas II - Journey to a New World 1998,  Unrated)
15
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
Bestest movie ever...:)
16
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
The Lion King 1 1/2
like I said before all Disney classics are aweseom!!<3
17
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
18
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
19
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
21
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
22
Shallow Hal 2001,  PG-13)
23
Elf 2003,  PG)
24
It Takes Two 1995,  PG)
25
Shrek 2001,  PG)
26
Shrek 2 2004,  PG)
27
Cinderella 1950,  G)
28
A Christmas Story 1983,  PG)
29
Saw III 2006,  R)
Saw III
can't wait to see!!
30
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
31
Bambi 1942,  G)
32
Bambi II 2006,  G)
33
Mulan 1998,  G)
34
Mulan II 2004,  G)
35
Secret Window 2004,  PG-13)
36
The Notebook 2004,  PG-13)
37
George of the Jungle 1997,  PG)
38
George Of The Jungle 2 2003,  PG)
39
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
40
High School Musical 2006,  G)
41
All You've Got 2006,  PG-13)
42
Since You've Been Gone 1999,  R)
43
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
44
She's All That 1999,  PG-13)
45
Bring It On 2000,  PG-13)
46
Bring It On Again 2004,  PG-13)
47
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
48
Night at the Museum 2006,  PG)
49
The Princess Diaries 2001,  G)
50
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
51
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
52
Three Men and a Little Lady 1990,  PG)
53
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
54
The Parent Trap 1998,  PG)
55
Aladdin 1992,  G)
56
Beauty and the Beast 1986,  G)
57
Lady and the Tramp 1955,  G)
58
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure 2001,  G)
59
Kiss The Girls 1997,  R)
60
The Nativity Story 2006,  PG)
61
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
62
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
63
Blue Streak 1999,  PG-13)
64
The Waterboy 1998,  PG-13)
65
Big Daddy 1999,  PG-13)
66
Daddy Day Care 2003,  PG)
67
The Pacifier 2005,  PG)
68
Big Momma's House 2000,  PG-13)
69
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
70
National Security 2003,  PG-13)
71
National Treasure 2004,  PG)
72
Click 2006,  PG-13)
73
Spanglish 2004,  PG-13)
74
50 First Dates 2004,  PG-13)
75
Anger Management 2003,  PG-13)
76
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
77
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
78
Billy Madison 1995,  PG-13)
79
The Longest Yard 2005,  PG-13)
80
Black Knight 2001,  PG-13)
81
Rebound 2005,  PG)
82
Read it and Weep 2006,  G)
83
White Chicks 2004,  PG-13)
84
The Cheetah Girls 2 2006,  G)
85
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
86
Cow Belles i ,  G)
87
Pancho Villa 1972,  PG)
88
My Boss's Daughter 2003,  PG-13)
89
Speed 1994,  R)
90
The Rookie 2002,  G)
91
Stealing Harvard 2002,  PG-13)
92
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
93
Father of the Bride 1991,  PG)
94
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
95
Pride and Prejudice 2005,  PG)
96
Christmas with the Kranks 2004,  PG)
97
The Santa Clause 1994,  PG)
98
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
99
The Santa Clause 3: The Escape Clause 2006,  G)
100
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
101
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
102
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
103
First Daughter 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments