My Favorite Movies


  countstex1's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
2
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
3
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
4
Back to the Future 1985,  PG)
5
A Clockwork Orange 1971,  R)
A Clockwork Orange
Dark and twisted in all the right places.
6
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
7
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
8
Pulp Fiction 1994,  R)
9
Alien 1979,  R)
10
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
11
The Matrix 1999,  R)
12
The Lord of the Rings 1978,  PG)
13
Léon (The Professional) 1994,  R)
14
Die Hard 1988,  R)
15
Batman Begins 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments