My Favorite Movies
| countrygurl7's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 2 |
Tristan & Isolde 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 6 |
Hoodwinked 2006, PG) |
|
| 7 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 8 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Sin City 2005, R) |
|
| 11 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 12 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 14 |
Americanizing Shelley 2007, PG) |
|
| 15 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Uptown Girls 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 19 |
A Little Princess 1995, G) |
|
| 20 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 21 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Aquamarine 2006, PG) |
|
| 23 |
The Marine 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 25 |
The Prince and Me 2004, PG) |
|
| 26 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 27 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 28 |
Runaway Bride 1999, PG) |




























