My Favorite Movies
some of the best
| countrygrl278's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Grandma's Boy 2006, R) |
|
| 3 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Only You 1994, PG) |
|
| 6 |
My Super Ex-Girlfriend 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Beaches 1988, PG-13) |
|
| 8 |
Heart and Souls 1993, PG-13) |
|
| 9 |
Flipper 1996, PG) |
|
| 10 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 11 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 12 |
Intolerable Cruelty 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 14 |
Must Love Dogs 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Someone Like You 2001, PG-13) |
|
| 16 |
The Shaggy Dog 2006, PG) |
|
| 17 |
Brother Bear 2003, G) |
|
| 18 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 19 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 21 |
40 Days and 40 Nights 2002, R) |
|
| 22 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 23 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Hide and Seek 2005, R) |
|
| 25 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 26 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 27 |
Herbie: Fully Loaded 2005, G) |
|
| 28 |
America's Sweethearts 2001, PG-13) |
|
| 29 |
Kate & Leopold 2001, PG-13) |
|
| 30 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 31 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 32 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 33 |
RV 2006, PG) |
|
| 34 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 35 |
Homeward Bound - The Incredible Journey 1993, G) |
|
| 36 |
Con Air 1997, R) |
|
| 37 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 38 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 39 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 40 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 41 |
Harold & Kumar Go to White Castle 2004, R) |
|
| 42 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 43 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 44 |
Cars 2006, G) |
|
| 45 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 46 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 47 |
Crash 2005, R) |
|
| 48 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 49 |
Robots 2005, PG) |
|
| 50 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 51 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 52 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 53 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 54 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 55 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 56 |
The Whole Nine Yards 2000, R) |
|
| 57 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 58 |
Shallow Hal 2001, PG-13) |
|
| 59 |
Failure to Launch 2006, PG-13) |
|
| 60 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 61 |
Little Nicky 2000, PG-13) |





























































