My Favorite Movies


  CountryBoys91's Rating My Rating
1
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
2
Rush Hour 1998,  PG-13)
3
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Evan Almighty 2007,  PG)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
8
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
9
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
13
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
14
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
15
Hostel 2006,  R)
16
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
17
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
18
Silent Hill 2006,  R)
19
Saving Private Ryan 1998,  R)
20
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
21
The Green Mile 1999,  R)
22
Daredevil 2003,  PG-13)
23
Little Nicky 2000,  PG-13)
24
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
25
American Wedding 2003,  R)
26
Signs 2002,  PG-13)
27
Hook 1991,  PG)
28
Forrest Gump 1994,  PG-13)
29
Date Movie 2006,  PG-13)
30
The Ring Two 2005,  PG-13)
31
The Girl Next Door 2004,  R)
32
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
33
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
34
The Butterfly Effect 2004,  R)
35
Van Helsing 2004,  PG-13)
36
The Legend of Zorro 2005,  PG)
37
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
38
Click 2006,  PG-13)
39
American Pie 2 2001,  R)
40
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
41
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
42
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
43
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
44
National Treasure 2004,  PG)
45
Ghostbusters 1984,  PG)
46
Bambi 1942,  G)
47
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
48
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
49
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
50
Troy 2004,  R)
51
Final Destination 2000,  R)
52
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
53
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
54
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
55
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
56
Final Destination 3 2006,  R)
57
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments