My Favorite Movies


  coughsincough's Rating My Rating
1
High Fidelity 2000,  R)
2
Memento 2000,  R)
3
Sideways 2004,  R)
4
American Splendor 2003,  R)
5
Igby Goes Down 2002,  R)
6
Adaptation 2002,  R)
7
American Beauty 1999,  R)
8
Scent of a Woman 1992,  R)
9
Almost Famous 2000,  R)
10
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
11
GoodFellas 1990,  R)
12
Little Miss Sunshine 2006,  R)
13
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
14
Pineapple Express 2008,  R)
15
Role Models 2008,  R)
16
Zack and Miri Make a Porno 2008,  R)
17
Super Size Me 2003,  PG-13)
18
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
19
Zeitgeist: The Movie 2007,  Unrated)
20
Zeitgeist: Addendum 2008,  Unrated)
21
How to Lose Friends & Alienate People 2008,  R)
22
Smart People 2008,  R)
23
25th Hour 2003,  R)
24
Tape 2001,  R)
25
The Shawshank Redemption 1994,  R)
26
Before Sunset 2004,  R)
27
Before Sunrise 1995,  R)
28
2 Days in Paris 2007,  R)
29
Reign Over Me 2007,  R)
30
Lost In Translation 2003,  R)
31
Lord of War 2005,  R)
32
Vanilla Sky 2001,  R)
33
Broken English 2007,  PG-13)
34
Coffee and Cigarettes 2003,  R)
35
The Good Night 2007,  R)
36
Munich 2005,  R)
37
Interview 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments