My Favorite Movies
| cornixregina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Crow 1994, R) |
|
| 2 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Twilight 2008, PG-13)
Love it - there was only one bit that was in the book that I wish they had left in the film but other than that I love it. If the author who even stars in this is happy with it then we, the fans should be too. New Moon is out next year - current US release date is 20 Nov 09 so I ca wait til it comes o the UK |
|
| 4 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 5 |
Cloverfield 2008, PG-13) |
|
| 6 |
Let the Right One In 2008, R) |
|
| 7 |
Wanted 2008, R) |
|
| 8 |
Shoot 'Em Up 2007, R) |
|
| 9 |
Vantage Point 2008, PG-13) |
|
| 10 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Rock 1996, R) |
|
| 12 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Hitman 2007, R) |
|
| 14 |
Fight Club 1999, R) |














