My Favorite Movies


  coretex's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
3
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
4
The Butterfly Effect 2004,  R)
5
The Jacket 2005,  R)
6
Sin City 2005,  R)
7
American History X 1998,  R)
8
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
9
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (Asterix and Obelix Meet Cleopatra) 2002,  PG)
10
eXistenZ 1999,  R)
11
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
12
The Usual Suspects 1995,  R)
13
Saw 2004,  R)
14
Saw II 2005,  R)
15
Silent Hill 2006,  R)
16
Wayne's World 1992,  PG-13)
17
Dogma 1999,  R)
18
Meet Joe Black 1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments