My Favorite Movies


  coolsonic64's Rating My Rating
1
Ghost in the Shell 1996,  R)
2
Spirited Away 2001,  PG)
3
Steamboy 2004,  PG-13)
4
Rent 2005,  PG-13)
5
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Bicentennial Man 1999,  PG)
9
Jackass - The Movie 2002,  R)
10
Kai doh maru 2001,  Unrated)
11
Over the Hedge 2006,  PG)
12
Sin City 2005,  R)
13
Seven (Se7en) 1995,  R)
14
The Muppet Movie 1979,  G)
15
The Muppet Christmas Carol 1992,  G)
16
The Great Muppet Caper 1981,  G)
17
Muppet Treasure Island 1996,  G)
18
A Muppet Family Christmas 1987,  Unrated)
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
22
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
23
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
24
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
25
Repo! The Genetic Opera 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments