My Favorite Movies


  coolmk's Rating My Rating
1
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995,  G)
2
Jab We Met 2007,  PG)
3
Fanaa 2006,  Unrated)
4
Dil Chahta Hai 2001,  Unrated)
5
Taare Zameen Par 2007,  PG)
6
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997,  Unrated)
7
Dil Hai Ki Manta Nahin (The Heart Refuses to Listen) 1998,  Unrated)
8
Hum Aapke Hain Koun...! (What Am I to You...!) 1994,  Unrated)
9
Saajan 1998,  Unrated)
10
Hum Tum 2004,  Unrated)
11
Main Hoon Na 2004,  G)
12
House Full 2009,  Unrated)
House Full
Akshay & Ritesh rocks.... A full time comedy...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments