Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  CoolBooD81's Rating My Rating
1
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
I love this guy
2
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Loool
3
XXX 2002,  PG-13)
XXX
Vin Diesel really is the suitable guy for this kind of movies i like him
4
Click 2006,  PG-13)
Click
No comments. Adam is one of my favourites
5
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
It was an amazing movies.The races, the cars, the girls :p even paul n vin they were great
6
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
The cars were amazing n the move of the back side on the highway n between the trucks was fuckin awsome
7
Old School 2003,  R)
Old School
Soooo funny
8
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Drifting is soooo unbelievable i wish i can do it :p but the actor was kinda stupid he destroyed the cars but the girl was hot lol sorry
9
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
Mr. Deeds
U know
10
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
Babe Charlize i love her n mark did a good part i like him
11
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
I like denzel he's a good actor
12
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
Its cool watch it if u didn't
13
Underworld 2003,  R)
Underworld
Great movie i love Kate
14
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
baaaaaaaaabyy
15
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Nice one even if its for young ppl
16
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
Nice even its PG
17
Léon (The Professional) 1994,  R)
Léon (The Professional)
Woooow
18
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
So dramatic and impressive specially when they excute the innocent man
19
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
The Exorcism of Emily Rose
OMG its soo freaky but i liked it
20
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
Maaaaaaaan
21
The Ring Two 2005,  PG-13)
The Ring Two
Daiiiiiiiiiiiiiiiiiimn
22
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
23
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
District B13 (Banlieue 13)
Watch it if u didn't
24
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
I dropped some tears after the movie. It was sooooo romantic
25
Men of Honor 2000,  R)
Men of Honor
U have to watch this movie. It showed how to get what u want whatever it takes to get it
26
A Few Good Men 1992,  R)
A Few Good Men
Wonderful movie specially at the end of the movie
27
Runaway Jury 2003,  PG-13)
Runaway Jury
Good movie watch it
28
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
Hillarious lool
29
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
For sure u've watched it. Its amazing
30
Con Air 1997,  R)
Con Air
I watched it about 5 times maybe
31
Basic 2003,  R)
Basic
Great movie amazing
32
Broken Arrow 1996,  R)
Broken Arrow
Good movie
33
The Departed 2006,  R)
The Departed
Wooow fantastic movie,sooo interesting.
34
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
Amazing movie
35
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
OMG luv is gr8 but it waz a sad ending though
36
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Amaaaaaazing movie.I watched it 4 times and guess what!! I wanna learn dancin :p lool
37
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
Nice effects and nice new people
38
The Butterfly Effect 2 2006,  R)
The Butterfly Effect 2
I liked it better than the first one
39
The Black Dahlia 2006,  R)
The Black Dahlia
Very weired but i liked it. Though I didn't understand it
40
Pride and Prejudice 2003,  PG)
Pride and Prejudice
This is not the one i'm lookin 4 i liked that one which has keira in

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments