My Favorite Movies
| conniestoldt's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 3 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 4 |
Blade 1998, R) |
|
| 5 |
Blade II 2002, R) |
|
| 6 |
Road House 1989, R) |
|
| 7 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 9 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 13 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 14 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 16 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 17 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 18 |
Saw II 2005, R) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Grease 1978, PG) |
|
| 21 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 22 |
The Fast and the Furious 1954, Unrated) |






















