My Favorite Movies


  1. coldethyl631
  2. frances

all horror

  coldethyl631's Rating My Rating
1
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
2
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
3
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
4
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
5
A Nightmare on Elm Street 2010,  R)
6
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
7
Friday the 13th 2009,  R)
8
Friday the 13th 1980,  R)
9
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
10
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
11
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
12
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
13
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
14
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
15
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
16
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th 2000,  R)
17
Ghost Ship 2002,  R)
18
Ghost Ship 1992,  PG)
19
Ghost Ship 1953,  Unrated)
20
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
21
13 Ghosts 1960,  Unrated)
22
The Grudge 2004,  PG-13)
23
The Grudge 2 2006,  PG-13)
24
The Ring 2002,  PG-13)
25
Monster Dog 1985,  Unrated)
26
Leviatán (Monster Dog) (The Bite) 1984,  Unrated)
27
Shocker 1989,  R)
28
Shocker 2009,  Unrated)
29
Prince of Darkness 1987,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments