My Favorite Movies


  1. cohenb
  2. barry

Give list a short description

  cohenb's Rating My Rating
1
The Big Lebowski 1998,  R)
2
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
3
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
4
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
6
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
7
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
8
Robot Chicken: Star Wars 2007,  Unrated)
9
Pulp Fiction 1994,  R)
10
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
11
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
12
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
13
Knocked Up 2007,  R)
14
The Sand Pebbles 1966,  PG-13)
15
Saving Private Ryan 1998,  R)
16
A Bug's Life 1998,  G)
17
Forrest Gump 1994,  PG-13)
18
Fight Club 1999,  R)
19
The Matrix 1999,  R)
20
Finding Nemo 2003,  G)
21
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
23
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
24
The Shawshank Redemption 1994,  R)
25
Gladiator 2000,  R)
26
Old School 2003,  R)
27
American History X 1998,  R)
28
Love Actually 2003,  R)
29
Office Space 1999,  R)
30
The Breakfast Club 1985,  R)
31
Top Gun 1986,  PG)
32
The Green Mile 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments