My Favorite Movies


  CoffeeWinter's Rating My Rating
1
Black Swan 2010,  R)
2
Iron Man 2 2010,  PG-13)
3
Never Let Me Go 2010,  R)
4
How to Train Your Dragon 2010,  PG)
5
Remember Me 2010,  PG-13)
6
Unthinkable 2010,  R)
7
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
8
Alice in Wonderland 2010,  PG)
9
Avatar 2009,  PG-13)
10
Sherlock Holmes 2009,  PG-13)
11
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire 2008,  R)
12
It's Complicated 2009,  R)
13
Law Abiding Citizen 2009,  R)
14
The Hangover 2009,  R)
15
Echelon Conspiracy 2009,  PG-13)
16
My Sister's Keeper 2009,  PG-13)
17
Up 2009,  PG)
18
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) 2008,  PG-13)
19
Bride Wars 2009,  PG)
20
Slumdog Millionaire 2008,  R)
21
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
22
Revolutionary Road 2008,  R)
23
The Reader 2008,  R)
24
Taken 2008,  PG-13)
25
Seven Pounds 2008,  PG-13)
26
Wanted 2008,  R)
27
Kung Fu Panda 2008,  PG)
28
Untraceable 2008,  R)
29
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
30
1408 2007,  PG-13)
31
U.S. Marshals 1998,  R)
32
Hancock 2008,  PG-13)
33
Hitch 2005,  PG-13)
34
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
35
Chaos 2006,  R)
36
The Game 1997,  R)
37
Vantage Point 2008,  PG-13)
38
Pride and Prejudice 2005,  PG)
39
The Hot Chick 2002,  PG-13)
40
White Chicks 2004,  PG-13)
41
Cube 1997,  R)
42
Hide and Seek 2005,  R)
43
Disney's A Christmas Carol 2009,  PG)
44
What Happens in Vegas 2008,  PG-13)
45
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
46
The Time Traveler's Wife 2009,  PG-13)
47
Becoming Jane 2007,  PG)
48
Twilight 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments