My Favorite Movies


  cnall's Rating My Rating
1
Inglourious Basterds 2009,  R)
Inglourious Basterds
AWESOME! typical Tarantino. for once a movie that let's the scene finish without hurrying to see what the other characters are doing. usually, like in golf, if u look up too soon u miss hit it. Quentin hit this one on the screws. great cast lead by a hilarious Brad Pitt.
2
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
instant classic
3
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
classic
4
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
better than a $10 milkshake
5
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
great movie!
6
The Departed 2006,  R)
7
Old School 2003,  R)
Old School
we're going streaking!
8
GoodFellas 1990,  R)
9
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
i think this is the best Batman ever made
10
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
i hate that Bob Barker...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments