Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  cmwwjd's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
One of my top 3 fav. movies
2
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
WODERFUL!! WILL BRING OUT THE INNER STREET RACER IN YOU!
3
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
AWESOME, Luv the dance moves!!!
4
Facing the Giants 2006,  PG)
Facing the Giants
This was the best movie i've ever seen, don't miss out on it. it will change you.
5
Employee of the Month 2006,  PG-13)
Employee of the Month
HILARIOUS!! PERFECT
6
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
7
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
Saw it. ABSOLUTELY FABULOUS!!!!!!!!1
8
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
9
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
SUPURB!! ONE OF THE BEST EVER!!
10
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
A cute flix for anybody
11
Walking Tall 2004,  PG-13)
12
You Got Served 2004,  PG-13)
13
Now and Then 1995,  PG-13)
Now and Then
one of my faves
14
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
One of my favorites! anytime 2 black guys dress up as chicks, its gonna be hilarious!!
15
We Are Marshall 2006,  PG)
We Are Marshall
AMAZING!! probably the best football movie, along w/remember the titans.
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
Hilarious!
17
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
amazing movie
18
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
CLASSIC! MUST SEE
19
Encino Man 1992,  PG)
20
Son in Law 1993,  PG-13)
Son in Law
HILARIOUS!!!!! absolutely brilliant!
21
Footloose 1984,  PG)
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
good but should be called tokyo drift, not anything to to with the fast and the furious
23
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments