Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  cmsmswest's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
300
The plot was excellent! The men (for the most part) were captivating....
2
Why Did I Get Married Too 2010,  PG-13)
Why Did I Get Married Too
"Why Did I Get Married Too" is a film that confronts the real reason people decide to stay married. From love to trust, marriage is like your career, the more energy you put in, the better the outcome... I was captivated from start to finish!
3
Gladiator 2000,  R)
4
The Mummy 1999,  PG-13)
5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
6
Sleepy Hollow 1999,  R)
7
The Best Man 1999,  R)
The Best Man
Good movie
8
Ghajini 2008,  Unrated)
Ghajini
Aamir Khan is a leading international actor. I was captivated from start to finish!
9
Toy Story 3 2010,  G)
Toy Story 3
I enjoyed "Toy Story 3" with my two year old. We were both captivated from start to finish.
10
Sex and the City 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments