My Favorite Movies
This is a list of my most favourite movies.
As you can see, my taste varies from chick flicks to kiddie movies, to cartoons, action packed blockbusters!!
| clumsypaul56's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 2 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 3 |
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004, R) |
|
| 4 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Ocean's Thirteen 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Casino Royale 1967, G) |
|
| 8 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 10 |
Failure to Launch 2006, PG-13) |
|
| 11 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 14 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 16 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 17 |
Grease 1978, PG) |
|
| 18 |
Elf 2003, PG) |
|
| 19 |
The Family Stone 2005, PG-13) |
|
| 20 |
She's the Man 2006, PG-13) |




















