Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. clr518024
  2. cyndy

i like a lot of different things when it comes to movies

  clr518024's Rating My Rating
1
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
School of Rock 2003,  PG-13)
4
Mean Girls 2004,  PG-13)
5
A Walk to Remember 2002,  PG)
6
8 Mile 2002,  R)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
9
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
11
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
i think every one should see this at least once, i loved it so much i have it on dvd
12
Kids 1995,  NC-17)
Kids
once again every one shold see thisat least once, shows how teens try to be adults
13
Knocked Up 2007,  R)
Knocked Up
hilarious, and down to earth at the same time
14
Evan Almighty 2007,  PG)
Evan Almighty
laughed my ass off, loved all the animals
15
The Queens of Comedy 2000,  R)
The Queens of Comedy
this is the best comedy group you'll ever watch
16
Interview with the Vampire 1994,  R)
17
Queen of the Damned 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments