My Favorite Movies
| cllavallee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 8 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 9 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 14 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 16 |
The Green Mile 1999, R) |
















