My Favorite Movies


  clava1's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
Mean Girls 2004,  PG-13)
3
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
I love it !!!
4
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
BeSt DiSnEy MoViE EvEr !!!!!
5
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
I Love this movie <3
6
The Princess Diaries 2001,  G)
7
The Holiday 2006,  PG-13)
8
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
9
Peter Pan 2003,  PG)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
It was Awsum!!
13
A Cinderella Story 2004,  PG)
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
16
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
17
She's the Man 2006,  PG-13)
18
The Notebook 2004,  PG-13)
19
50 First Dates 2004,  PG-13)
20
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
21
Grease 1978,  PG)
22
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
23
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
24
Forrest Gump 1994,  PG-13)
25
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
I can't wait for Madagascar 2!!
26
The Pacifier 2005,  PG)
27
Daddy Day Care 2003,  PG)
28
Independence Day 1996,  PG-13)
29
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
30
Without A Paddle 2004,  PG-13)
31
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
So funny
32
Cool Runnings 1993,  PG)
Cool Runnings
So Stupid and Funny !!
33
Looking for Alibrandi 2000,  Unrated)
34
Ice Age 2002,  PG)
35
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
36
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
37
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
I Loved it. Awsum flick, made we want to get up and dance in the cinema. (scary)
38
Stick It 2006,  PG)
39
RV 2006,  PG)
40
Billy Elliot 2001,  R)
41
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
42
Kenny 2006,  PG-13)
Kenny
A knight in shining overalls. AUSSIE GOLD !!
43
Step Up 2006,  PG-13)
44
Under the Tuscan Sun 2003,  PG-13)
45
Aquamarine 2006,  PG)
46
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
Why is it that Leo DiCaprio always dies???
47
Because I Said So 2007,  PG-13)
48
The Swan Princess 1994,  G)
49
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
50
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
51
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
52
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
53
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
54
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
55
Transformers 2007,  PG-13)
56
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
A Lot Like Love
what can i say... i heart this movie!!
57
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
58
27 Dresses 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments