Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  clausenduck's Rating My Rating
1
Hide and Seek 2005,  R)
2
Contact 1997,  PG)
3
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
4
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
5
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
6
Premonition 2007,  PG-13)
7
Four Weddings and a Funeral 1994,  R)
8
Everything You Always Wanted to Know About Sex, But Were Afraid to Ask 1972,  R)
9
Mickey Blue Eyes 1999,  PG-13)
10
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988,  R)
11
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
12
There's Something About Mary 1998,  R)
13
The Graduate 1967,  PG)
14
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
15
You've Got Mail 1998,  PG)
16
When Harry Met Sally 1989,  R)
17
Rumor Has It 2005,  PG-13)
18
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
19
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
20
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
21
Sense and Sensibility 1995,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments