My Favorite Movies


  clauguzna's Rating My Rating
1
The Lovers of the Arctic Circle (Los Amantes del Círculo Polar) (The Lovers from the North Pole) 1998,  R)
2
The Piano 1993,  R)
3
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
4
Run Lola Run (Lola rennt) 1998,  R)
5
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
6
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
7
My Blueberry Nights 2007,  PG-13)
8
Hable con Ella (Talk to Her) 2002,  R)
9
Amores Perros 2000,  R)
10
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
11
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
12
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
13
Match Point 2005,  R)
14
Trainspotting 1996,  R)
15
The Doom Generation 1995,  R)
16
Gozu (Gokudô kyôfu dai-gekijô: Gozu) 2003,  R)
17
Fight Club 1999,  R)
18
Lost Highway 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments