My Favorite Movies


  1. clau0dia
  2. Claudia

My recent favourite movies and the movies i wanna see

  clau0dia's Rating My Rating
1
The Dark Knight 2008,  PG-13)
2
Cruel Intentions 1999,  R)
3
Sherlock Holmes 2009,  PG-13)
4
Stop Loss 2008,  R)
5
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
6
Before Sunrise 1995,  R)
7
Casino Royale 2006,  PG-13)
8
Public Enemies 2009,  R)
9
21 2008,  PG-13)
10
Life as a House 2001,  R)
11
Dear John 2010,  PG-13)
12
Batman Begins 2005,  PG-13)
13
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
14
Candy 2005,  R)
15
In the Land of Women 2006,  PG-13)
16
Before Sunset 2004,  R)
17
Keith 2008,  PG-13)
18
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
19
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
20
The Prince and Me 2004,  PG)
21
Hitman 2007,  R)
22
She's the Man 2006,  PG-13)
23
If Only 2004,  PG-13)
24
The Lake House 2006,  PG)
25
Equilibrium 2002,  R)
26
Tuck Everlasting 2002,  PG)
27
Sweet November 2001,  PG-13)
28
88 Minutes 2007,  R)
29
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
30
(500) Days of Summer 2009,  PG-13)
31
My Blueberry Nights 2007,  PG-13)
32
The Girl Next Door 2004,  R)
33
A Cinderella Story 2004,  PG)
34
The Prince and Me 2 2005,  PG)
35
Leap Year 2010,  PG)
36
Step Up 2006,  PG-13)
37
Twilight 2008,  PG-13)
38
Angels & Demons 2009,  PG-13)
39
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
40
Quantum of Solace 2008,  PG-13)
41
New York, I Love You 2008,  R)
42
Sex and the City 2008,  R)
43
Dangerous Beauty 1998,  R)
44
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
45
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
46
The Proposal 2009,  PG-13)
47
A Walk to Remember 2002,  PG)
48
Everything You Want (Love Surreal) 2005,  Unrated)
49
St. Trinian's 2007,  PG-13)
50
Juno 2007,  PG-13)
51
Playing by Heart 1998,  R)
52
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
53
The Wedding Date 2005,  PG-13)
54
Virgin Territory 2007,  R)
55
The Ghosts of Girlfriends Past 2009,  PG-13)
56
The Family Stone 2005,  PG-13)
57
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
58
Undiscovered 2005,  PG-13)
59
Valentine's Day 2010,  PG-13)
60
How High 2001,  R)
61
Kung Fu Panda 2008,  PG)
62
Jerry Maguire 1996,  R)
63
The Other End of the Line 2008,  PG-13)
64
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
65
The Holiday 2006,  PG-13)
66
Failure to Launch 2006,  PG-13)
67
My Sassy Girl 2007,  PG-13)
68
Life or Something Like It 2002,  PG-13)
69
What Happens in Vegas 2008,  PG-13)
70
Just Married 2003,  PG-13)
71
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
72
Jersey Girl 2004,  PG-13)
73
In Good Company 2004,  PG-13)
74
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
75
Knocked Up 2007,  R)
76
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
77
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
78
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
79
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
80
First Daughter 2004,  PG)
81
Just My Luck 2006,  PG-13)
82
The Jane Austen Book Club 2007,  PG-13)
83
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
84
Alfie 2004,  R)
85
How to Deal 2003,  PG-13)
86
Feast of Love 2007,  R)
87
The Ugly Truth 2009,  R)
88
Another Cinderella Story 2008,  PG)
89
Legends of the Fall 1994,  R)
90
Love and Other Disasters 2006,  R)
91
Blind Dating 2007,  PG-13)
92
The Illusionist 2006,  PG-13)
93
Boys and Girls 2000,  PG-13)
94
Fool's Gold 2008,  PG-13)
95
The Other Boleyn Girl 2008,  PG-13)
96
Across the Universe 2007,  PG-13)
97
Raise Your Voice 2004,  PG)
98
Head Over Heels 2001,  PG-13)
99
Haggard 2002,  R)
100
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
101
The Recruit 2003,  PG-13)
102
My First Wedding 2004,  PG-13)
103
27 Dresses 2008,  PG-13)
104
Wild Child 2009,  PG-13)
105
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
106
School of Rock 2003,  PG-13)
107
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
108
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
109
My Life Without Me 2003,  R)
110
Nancy Drew 2007,  PG)
111
Bring It On: In It to Win It 2007,  PG-13)
112
Down to You 2000,  PG-13)
113
Cake 2005,  R)
114
I'm With Lucy 2002,  R)
115
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
116
Clueless 1995,  PG-13)
117
All About Steve 2009,  PG-13)
118
Something New 2006,  PG-13)
119
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
120
Ten Inch Hero 2008,  R)
121
Up in the Air 2009,  R)
122
The Nanny Diaries 2007,  PG-13)
123
Vicky Cristina Barcelona 2008,  PG-13)
124
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
125
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
126
Nick and Norah's Infinite Playlist 2008,  PG-13)
127
The Accidental Husband 2008,  PG-13)
128
Accepted 2006,  PG-13)
129
The Covenant 2006,  PG-13)
130
Sex and Breakfast 2007,  R)
131
Wedding Crashers 2005,  R)
132
A Home at the End of the World 2004,  R)
133
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
134
Aquamarine 2006,  PG)
135
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
136
Raising Helen 2004,  PG-13)
137
College Road Trip 2008,  G)
138
Saved! 2003,  PG-13)
139
Too Young to Marry 2007,  Unrated)
140
A Boyfriend for Christmas 2004,  Unrated)
141
License to Wed 2007,  PG-13)
142
The Perfect Man 2005,  PG)
143
Braveheart 1995,  R)
144
The Shortcut 2009,  PG-13)
145
Scary Movie 2000,  R)
146
In Bruges 2008,  R)
147
Easy Virtue 2008,  PG-13)
148
Fantastic Four 2005,  PG-13)
149
Mean Girls 2004,  PG-13)
150
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
151
Good Luck Chuck 2007,  R)
152
Bandslam 2009,  PG)
153
Imagine Me & You 2005,  R)
154
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
155
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 2008,  PG-13)
156
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
157
50 First Dates 2004,  PG-13)
158
I Want Candy 2007,  R)
159
I Hate Valentine's Day 2009,  PG-13)
160
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
161
Guess Who 2005,  PG-13)
162
Brokeback Mountain 2005,  R)
163
My Best Friend's Girl 2008,  R)
164
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
165
The Sweetest Thing 2002,  R)
166
What a Girl Wants 2003,  PG)
167
Scary Movie 2 2001,  R)
168
American Pie 1999,  R)
169
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
170
Ice Age 2002,  PG)
171
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
172
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
173
I Could Never Be Your Woman 2007,  PG-13)
174
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
175
She's Too Young 2004,  Unrated)
176
What Women Want 2000,  PG-13)
177
The Last Word 2007,  R)
178
Confessions of a Shopaholic 2009,  PG)
179
Miss Conception 2008,  R)
180
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
181
The Princess Diaries 2001,  G)
182
Just Friends 2005,  PG-13)
183
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
184
The American Mall 2008,  Unrated)
185
Win A Date With Tad Hamilton! 2004,  PG-13)
186
American Psycho 2000,  R)
187
Mom at Sixteen 2005,  Unrated)
188
Top Gun 1986,  PG)
189
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
190
Role Models 2008,  R)
191
Taking 5 2008,  PG)
192
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
193
Because I Said So 2007,  PG-13)
194
Return to the Blue Lagoon 1991,  PG-13)
195
Princess Protection Program 2009,  G)
196
Sydney White 2007,  PG-13)
197
Nothing to Lose 1997,  R)
198
High School Musical 2006,  G)
199
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
200
Spectacular! 2009,  PG)
201
Bride Wars 2009,  PG)
202
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
203
The Women 2008,  PG-13)
204
Freaky Friday 2003,  PG)
205
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
206
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
207
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
208
Camp Rock 2008,  G)
209
High School Musical 2 2007,  G)
210
Biggest Fan 2002,  Unrated)
211
There's Something About Mary 1998,  R)
212
I Love You Beth Cooper 2009,  PG-13)
213
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
214
Bring It On 2000,  PG-13)
215
Smiley Face 2007,  R)
216
Her Best Move 2006,  G)
217
Along Came Polly 2004,  PG-13)
218
Four Weddings and a Funeral 1994,  R)
219
Wedding Daze 2007,  R)
220
Bratz: The Movie 2007,  PG)
221
The Good Student 2008,  R)
222
Drive Me Crazy 1999,  PG-13)
223
The Last Kiss 2006,  R)
224
Love Wrecked 2005,  PG)
225
Hairspray 2007,  PG)
226
Eraser 1996,  R)
227
Dedication 2007,  R)
228
Bring It On Again 2004,  PG-13)
229
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
230
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
231
The Omen 2006,  R)
232
The Shape Of Things 2003,  R)
233
American Beauty 1999,  R)
234
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
235
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
236
The Hottie and the Nottie 2008,  PG-13)
237
The Fifth Element 1997,  PG-13)
238
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
239
Full of It 2007,  PG-13)
240
Scorcher 2002,  R)
241
Surf School 2006,  R)
242
Thirteen 2002,  R)
243
Trapped in a Purple Haze 2000,  Unrated)
244
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
245
Simply Irresistible 1999,  PG-13)
246
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
247
Material Girls 2006,  PG)
248
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) 2003,  R)
249
New York Minute 2004,  PG)
250
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
251
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
252
While You Were Sleeping 1995,  PG)
253
The Love Letter 1998,  PG)
254
Message in a Bottle 1999,  PG-13)
255
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
256
She's All That 1999,  PG-13)
257
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
258
The Princess Bride 1987,  PG)
259
No Reservations 2007,  PG)
260
Forgetting Sarah Marshall 2008,  R)
261
Foodfight! 2010,  PG)
262
Breaking and Entering 2006,  R)
263
I Heart Huckabees 2004,  R)
264
I Love You, I Love You Not 1997,  PG-13)
265
Saving Silverman (Evil Woman) 2001,  PG-13)
266
Finding Neverland 2004,  PG)
267
All I Want (Try Seventeen) 2003,  R)
268
A Time for Dancing 2001,  PG-13)
269
Whatever It Takes 2000,  PG-13)
270
What We Do Is Secret 2007,  R)
271
Grace Is Gone 2007,  PG-13)
272
Date Movie 2006,  PG-13)
273
Coffee Date 2006,  Unrated)
274
Pizza My Heart 2005,  Unrated)
275
Dave Barry's Complete Guide to Guys 2005,  PG-13)
276
Lords of Dogtown 2005,  PG-13)
277
Two Hands 1999,  R)
278
The Wackness 2008,  R)
279
Alex & Emma 2011,  PG-13)
280
The Secret Agent 1996,  R)
281
I'm Not There 2007,  R)
282
My Bestfriend's Girlfriend (B.F.G.F.) 2008,  Unrated)
283
A Guy Thing 2002,  PG-13)
284
My Boss's Daughter 2003,  PG-13)
285
Bubble Boy 2001,  PG-13)
286
Perfect Opposites 2004,  PG-13)
287
In Her Shoes 2005,  PG-13)
288
Hoot 2006,  PG)
289
Get Over It 2001,  PG-13)
290
Friday 1995,  R)
291
Tweek City 2005,  Unrated)
292
Dirty Deeds 2005,  PG-13)
293
Fools Rush In 1997,  PG-13)
294
Return to Me 2000,  PG)
295
Where the Heart Is 2000,  PG-13)
296
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
297
Love Actually 2003,  R)
298
I Am Sam 2001,  PG-13)
299
Road Trip 2000,  R)
300
Shallow Hal 2001,  PG-13)
301
America's Sweethearts 2001,  PG-13)
302
INXS - Live Baby Live ,  Unrated)
303
The Machinist 2003,  R)
304
Camp Rock: The Final Jam 2010,  Unrated)
305
Pride and Prejudice 2005,  PG)
306
Down with Love 2003,  PG-13)
307
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
308
Tortilla Soup 2001,  PG-13)
309
A Wedding for Bella 2001,  PG-13)
310
The Promotion 2008,  R)
311
Walk the Line 2005,  PG-13)
312
The Stone Angel 2007,  R)
313
Smart People 2008,  R)
314
The Tracey Fragments 2007,  R)
315
The Ballad of Jack and Rose 2004,  R)
316
Little Miss Sunshine 2006,  R)
317
Extreme Movie 2008,  R)
318
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
319
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
320
She Gets What She Wants 2002,  PG-13)
321
Beyond Borders 2003,  R)
322
Into the Blue 2005,  PG-13)
323
Made of Honor 2008,  PG-13)
324
Notting Hill 1999,  PG-13)
325
Hannah Montana: The Movie 2009,  G)
326
Empire Records 1995,  PG-13)
327
Fat Girls 2006,  R)
328
P.S. 2004,  R)
329
Mona Lisa Smile 2003,  PG-13)
330
Teenick Picks 1 2003,  Unrated)
331
My Date with Drew 2003,  PG)
332
Fall 1997,  Unrated)
333
Winning London 2001,  G)
334
Lies My Mother Told Me 2005,  Unrated)
335
Road to Perdition 2002,  R)
336
The Haunting of Molly Hartley 2008,  PG-13)
337
The Painted Veil 2006,  PG-13)
338
War, Inc. 2008,  R)
339
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
340
Stay Cool 2011,  PG-13)
341
It Had to Be You 2000,  PG)
342
Touch Me 1997,  R)
343
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
344
Kiss the Bride 2007,  R)
345
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
346
Then She Found Me 2007,  R)
347
Girl With a Pearl Earring 2003,  PG-13)
348
The Girl in the Café (The Girl in the Cafe) 2005,  Unrated)
349
Shut Up And Kiss Me 2004,  Unrated)
350
Fifty Dead Men Walking 2009,  R)
351
Becoming Jane 2007,  PG)
352
How to Lose Friends & Alienate People 2008,  R)
353
The Vicious Kind 2008,  R)
354
Finding Amanda 2008,  R)
355
One Fine Day 1996,  PG)
356
Hitch 2005,  PG-13)
357
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
358
The Safety of Objects 2001,  R)
359
Must Love Dogs 2005,  PG-13)
360
Georgia Rule 2007,  R)
361
Flash of Genius 2008,  PG-13)
362
Rumor Has It 2005,  PG-13)
363
Little Black Book 2004,  PG-13)
364
Uptown Girls 2003,  PG-13)
365
Le Divorce 2003,  PG-13)
366
Lower Learning 2008,  R)
367
Now and Then 1995,  PG-13)
368
Elvis and Anabelle 2007,  PG-13)
369
Grind 2003,  PG-13)
370
Caffeine 2006,  R)
371
Thank You For Smoking 2005,  R)
372
The Ten 2007,  R)
373
Garden State 2004,  R)
374
The Kiss 2003,  PG-13)
375
On Broadway 2007,  Unrated)
376
The Italian Job 2003,  PG-13)
377
Head in the Clouds 2004,  R)
378
Sleepwalking 2008,  R)
379
Hancock 2008,  PG-13)
380
Mean Creek 2003,  R)
381
Neverland 2003,  Unrated)
382
Peaceful Warrior 2006,  PG-13)
383
Waking Up in Reno 2001,  R)
384
Ice Princess 2005,  G)
385
17 Again 2009,  PG-13)
386
The New Guy 2002,  PG-13)
387
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
388
Death in Love 2009,  R)
389
The Crow 1994,  R)
390
Ballet Shoes 2008,  PG)
391
Heartbreakers 2001,  PG-13)
392
The Game Plan 2007,  PG)
393
The Hot Chick 2002,  PG-13)
394
Bounce 2000,  PG-13)
395
The Third Wheel 2002,  PG-13)
396
Surviving Christmas 2004,  PG-13)
397
How To Be 2008,  Unrated)
398
Fierce People 2006,  R)
399
What Just Happened? 2008,  R)
400
Into the Wild 2007,  R)
401
The Messengers 2007,  PG-13)
402
Crazy/ Beautiful 2001,  PG-13)
403
Tiptoes (Tiny Tiptoes) 2003,  R)
404
Gracie's Choice: A Story of Love 2004,  Unrated)
405
Terminator Salvation 2009,  PG-13)
406
Adventureland 2009,  R)
407
Hitler: The Rise of Evil 2003,  Unrated)
408
Loaded 2007,  R)
409
The Happening 2008,  R)
410
Yes Man 2008,  PG-13)
411
Confessions of an American Girl 2002,  R)
412
Almost Famous 2000,  R)
413
Spun 2002,  R)
414
White Oleander 2002,  PG-13)
415
Perfume: The Story of a Murderer 2006,  R)
416
Factory Girl 2006,  R)
417
Shattered Glass 2003,  PG-13)
418
Wristcutters - A Love Story 2006,  R)
419
Australia 2008,  PG-13)
420
Birds of America 2007,  R)
421
The Prestige 2006,  PG-13)
422
Freshman Orientation 2005,  R)
423
Pretty Persuasion 2005,  R)
424
Chaos Theory 2007,  PG-13)
425
Paris Je T'aime 2006,  R)
426
Goya's Ghosts 2006,  R)
427
Fast Food High 2003,  Unrated)
428
Waiting 2005,  R)
429
The Break-Up 2006,  PG-13)
430
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
431
The Winning Season 2009,  PG-13)
432
Mini's First Time 2006,  R)
433
La Fille de Monaco (The Girl from Monaco) 2007,  R)
434
Confessions of an American Bride 2005,  PG)
435
My Date with the President's Daughter 1998,  Unrated)
436
The Hangover 2009,  R)
437
The Time Traveler's Wife 2009,  PG-13)
438
When Do We Eat? 2005,  R)
439
About Adam 2000,  R)
440
The Four Feathers 2002,  PG-13)
441
Gossip 2000,  R)
442
I'm Reed Fish 2006,  PG)
443
Post Grad 2009,  PG-13)
444
Solstice 2007,  PG-13)
445
Shortcut to Happiness (The Devil and Daniel Webster) 2007,  PG-13)
446
Big Fat Liar 2002,  PG)
447
Living Proof 2008,  Unrated)
448
Bella (Beauty) 2006,  PG-13)
449
All the Real Girls 2003,  R)
450
Rain 2001,  R)
451
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
452
5x2 (5 x 2: Five Times Two) 2004,  R)
453
Music From Another Room 1998,  PG-13)
454
Emma 1996,  PG)
455
Once 2007,  R)
456
Love Letters 1999,  PG-13)
457
The Great Buck Howard 2008,  PG)
458
Lolita 1997,  R)
459
Easy 2003,  R)
460
Here On Earth 2000,  PG-13)
461
Silk 2007,  R)
462
Trust the Man 2006,  R)
463
Youth Without Youth 2007,  R)
464
New In Town 2009,  PG)
465
On the Line 2001,  PG)
466
100 Girls 2000,  R)
467
Push 2009,  PG-13)
468
The Imaginarium of Doctor Parnassus 2009,  PG-13)
469
Awake 2007,  R)
470
Jumper 2008,  PG-13)
471
Brothers 2009,  R)
472
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
473
Nola 2003,  R)
474
Mystic River 2003,  R)
475
My Life in Ruins (Driving Aphrodite) 2009,  PG-13)
476
Julie & Julia 2009,  PG-13)
477
Copying Beethoven, (Klang der Stille) 2006,  PG-13)
478
Prison Break: The Final Break 2009,  Unrated)
479
Miss March 2009,  R)
480
G-Force 2009,  PG)
481
Cinderella Man 2005,  PG-13)
482
A Good Year 2006,  PG-13)
483
Celebrity Mix 1999,  Unrated)
484
The Great Gatsby 2000,  Unrated)
485
Love Is All There Is 1996,  R)
486
Beauty Shop 2005,  PG-13)
487
Love N' Dancing 2009,  PG-13)
488
Monster's Ball 2001,  R)
489
Son of Rambow 2007,  PG-13)
490
Uncertainty 2008,  PG)
491
The Private Lives of Pippa Lee 2009,  R)
492
Transylmania 2009,  R)
493
Gigantic 2008,  R)
494
The Go-Getter 2007,  R)
495
Good Dick 2007,  R)
496
Lost In Translation 2003,  R)
497
54 1998,  R)
498
Little Boy Blue 1997,  R)
499
Marie Antoinette 2006,  PG-13)
500
Brideshead Revisited 2008,  PG-13)
501
A Single Man 2009,  R)
502
Zoolander 2001,  PG-13)
503
Rachel Getting Married 2008,  R)
504
Tormented 2009,  R)
505
Beautiful Girls 1996,  R)
506
All the Love You Cannes! 2002,  Unrated)
507
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
508
The Producers 2005,  PG-13)
509
Dare 2009,  R)
510
Remember Me 2010,  PG-13)
511
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
512
Everybody's Fine 2009,  PG-13)
513
Four Christmases 2008,  PG-13)
514
El Cantante 2007,  R)
515
Dorian Gray 2009,  R)
516
Bordertown 2007,  R)
517
Meet Prince Charming 1999,  R)
518
Homecoming 2009,  R)
519
Miami Vice 2006,  R)
520
Pride and Glory 2008,  R)
521
Training Day 2001,  R)
522
Vanity Fair 2004,  PG-13)
523
The Magnificent Ambersons 2002,  Unrated)
524
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
525
Love's Brother 2004,  Unrated)
526
I Capture the Castle 2003,  R)
527
Knight & Day 2010,  PG-13)
528
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
529
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
530
Whatever Works 2009,  PG-13)
531
Battle in Seattle 2007,  R)
532
The Hurt Locker 2008,  R)
533
Inglourious Basterds 2009,  R)
534
Love Happens 2009,  PG-13)
535
Whip It 2009,  PG-13)
536
Ask the Dust 2006,  R)
537
Brooklyn's Finest 2009,  R)
538
Shutter Island 2010,  R)
539
The Back-up Plan 2010,  PG-13)
540
The Last Song 2010,  PG)
541
The Bounty Hunter 2010,  PG-13)
542
Hot Tub Time Machine 2010,  R)
543
Mr. Nobody 2009,  Unrated)
544
Tru Loved 2007,  R)
545
A Very Merry Daughter of the Bride 2008,  Unrated)
546
The Prince & Me 3: A Royal Honeymoon 2008,  PG)
547
The Edge of Love 2008,  R)
548
Miss Pettigrew Lives for a Day 2007,  PG-13)
549
Green Zone 2010,  R)
550
Chloe 2010,  R)
551
Why Did I Get Married Too 2010,  PG-13)
552
Date Night 2010,  PG-13)
553
Letters to Juliet 2010,  PG)
554
The Runaways 2010,  R)
555
An Education 2009,  PG-13)
556
Alice in Wonderland 2010,  PG)
557
She's Out of My League 2010,  R)
558
The Blind Side 2009,  PG-13)
559
Did You Hear About the Morgans? 2009,  PG-13)
560
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
561
Charlie Wilson's War 2007,  R)
562
Sex and the City 2 2010,  R)
563
Wimbledon 2004,  PG-13)
564
A Walk in the Clouds 1995,  PG-13)
565
Standing Still 2005,  R)
566
Crazy Heart 2009,  R)
567
The Joneses 2010,  R)
568
Taken 2008,  PG-13)
569
RocknRolla 2008,  R)
570
Eagle Eye 2008,  PG-13)
571
Get Smart 2008,  PG-13)
572
Old Dogs 2009,  PG)
573
Take the Lead 2006,  PG-13)
574
American Virgin 2009,  R)
575
Nine 2009,  PG-13)
576
The Invention of Lying 2009,  PG-13)
577
My Fake Fiancé 2009,  Unrated)
578
Hachi: A Dog's Tale 2009,  G)
579
Come Dance at My Wedding 2009,  Unrated)
580
The Good Guy 2009,  R)
581
Nights in Rodanthe 2008,  PG-13)
582
My Girlfriend's Boyfriend 2010,  PG)
583
Eat Pray Love 2010,  PG-13)
584
Step Up 3-D 2010,  PG-13)
585
Lord of War 2005,  R)
586
Girl, Interrupted 1999,  R)
587
Fight Club 1999,  R)
588
V for Vendetta 2006,  R)
589
Children of Men 2006,  R)
590
The Man from Earth 2007,  Unrated)
591
Shake Hands with the Devil 2007,  R)
592
Killers 2010,  PG-13)
593
MacGruber 2010,  R)
594
Breach 2006,  PG-13)
595
Laws of Attraction 2004,  PG-13)
596
Crash 2005,  R)
597
The Party Never Stops: Diary of a Binge Drinker 2007,  Unrated)
598
Ramona and Beezus 2010,  G)
599
Charlie St. Cloud 2010,  PG-13)
600
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
601
Due Date 2010,  R)
602
Sherlock Holmes: A Game of Shadows 2011,  PG-13)
603
Sunshine Cleaning 2008,  R)
604
For the Love of Grace 2008,  Unrated)
605
The Stepfather 2009,  PG-13)
606
The Rebound 2009,  R)
607
Not Since You 2010,  PG-13)
608
Fame 2009,  PG)
609
My One and Only 2009,  PG-13)
610
The Young Victoria 2009,  PG)
611
Just Wright 2010,  PG)
612
Never Let Me Go 2010,  R)
613
Somewhere 2010,  R)
614
Hors de Prix (Priceless) 2006,  PG-13)
615
Love and Other Drugs 2010,  R)
616
How Do You Know 2010,  PG-13)
617
Vampires Suck 2010,  PG-13)
618
The Roommate 2011,  PG-13)
619
Going the Distance 2010,  R)
620
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 2011,  PG-13)
621
Morning Glory 2010,  PG-13)
622
Wall Street: Money Never Sleeps 2010,  PG-13)
623
Wall Street 1987,  R)
624
The Romantics 2010,  PG-13)
625
Cop Out 2010,  R)
626
Before You Say 'I Do' 2009,  Unrated)
627
Elizabeth 1998,  R)
628
Takers 2010,  PG-13)
629
Dr. T & The Women 2000,  R)
630
Monte Carlo 2011,  PG)
631
A Great and Terrible Beauty ,  Unrated)
632
Ice Castles (2010) 2010,  PG)
633
When in Rome 2010,  PG-13)
634
Flipped 2010,  PG)
635
Flower Girl 2009,  Unrated)
636
Love on the Side 2006,  R)
637
Easy A 2010,  PG-13)
638
Inception 2010,  PG-13)
639
You Again 2010,  PG)
640
The Other Guys 2010,  PG-13)
641
The Switch 2010,  PG-13)
642
My Soul to Take 2010,  R)
643
Tamara Drewe 2010,  R)
644
Skyline 2010,  PG-13)
645
St Trinian's II: The Legend of Fritton's Gold 2009,  Unrated)
646
Burlesque 2010,  PG-13)
647
I Love You Phillip Morris 2009,  R)
648
Never Back Down 2008,  PG-13)
649
The Jerk Theory 2008,  PG-13)
650
August Rush 2007,  PG)
651
How to Make Love to a Woman 2010,  R)
652
Wake 2008,  R)
653
The Kids Are All Right 2010,  R)
654
Mean Girls 2 2011,  PG-13)
655
Waiting for Forever 2010,  PG-13)
656
The Tourist 2010,  PG-13)
657
The Other Woman 2011,  R)
658
The Fighter 2010,  R)
659
I Am Number Four 2011,  PG-13)
660
Kung Fu Panda 2 2011,  PG)
661
The Dark Knight Rises 2012,  PG-13)
662
Black Swan 2010,  R)
663
No Strings Attached 2011,  R)
664
Happy Together 2009,  Unrated)
665
Nothing Like the Holidays 2008,  PG-13)
666
Twelve 2010,  R)
667
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
668
Heaven Project 2008,  Unrated)
669
You Will Meet a Tall Dark Stranger 2010,  R)
670
Once Upon a Wedding 2005,  PG)
671
Beastly 2011,  PG-13)
672
Just Go with It 2011,  PG-13)
673
The King's Speech 2010,  PG-13)
674
Water for Elephants 2011,  PG-13)
675
Chalet Girl 2011,  Unrated)
676
Arthur 2011,  PG-13)
677
Soul Surfer 2011,  PG)
678
Country Strong 2010,  PG-13)
679
Bridesmaids 2011,  R)
680
Jane Eyre 2011,  PG-13)
681
Prom 2011,  PG)
682
Mission: Impossible Ghost Protocol 2011,  PG-13)
683
New Year's Eve 2011,  PG-13)
684
Friends With Benefits 2011,  R)
685
Thor 2011,  PG-13)
686
London Boulevard 2011,  R)
687
The Lincoln Lawyer 2011,  R)
688
The Bang Bang Club 2010,  R)
689
Inhale 2010,  R)
690
Love Wedding Marriage 2011,  PG-13)
691
The Family Tree 2011,  R)
692
The Lost Valentine 2011,  Unrated)
693
College 2008,  R)
694
Johnny English Reborn 2011,  PG)
695
Scream 4 2011,  R)
696
The Art of Getting By 2011,  PG-13)
697
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
698
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
699
Fast & Furious 2009,  PG-13)
700
Fast Five 2011,  PG-13)
701
Footloose 2011,  PG-13)
702
A Little Bit Of Heaven 2012,  PG-13)
703
Something Borrowed 2011,  PG-13)
704
Honey 2 2011,  PG-13)
705
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
706
The Sorority Wars 2009,  Unrated)
707
The Departed 2006,  R)
708
In Time 2011,  PG-13)
709
Take Me Home Tonight 2011,  R)
710
Limitless 2011,  PG-13)
711
The Three Musketeers 2011,  PG-13)
712
John Carter 2012,  PG-13)
713
Greta 2008,  PG-13)
714
Truth About Love 2004,  R)
715
Heartbreaker (L'Arnacoeur) 2010,  Unrated)
716
The Adjustment Bureau 2011,  PG-13)
717
Horrible Bosses 2011,  R)
718
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
719
What's Your Number? 2011,  R)
720
The Vow 2012,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments