My Favorite Movies
| ckirkman's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Abyss 1989, PG-13) |
|
| 2 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 3 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 4 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 7 |
Office Space 1999, R) |
|
| 8 |
Sin City 2005, R) |
|
| 9 |
300 2007, R) |
|
| 10 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 11 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 12 |
Army of Darkness 1993, R) |












