My Favorite Movies
| Ckid19's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 3 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 4 |
Halloween 1978, R) |
|
| 5 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 6 |
Scream 1996, R) |
|
| 7 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 8 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 9 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 10 |
Halloween - Resurrection 2002, R) |
|
| 11 |
Halloween H2O 1998, R) |
|
| 12 |
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995, R) |
|
| 13 |
Halloween II 1981, R) |
|
| 14 |
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989, R) |
|
| 15 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988, R) |
|
| 16 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 17 |
Scream 3 2000, R) |

















