My Favorite Movies


  cjay2205's Rating My Rating
1
Employee of the Month 2006,  PG-13)
Employee of the Month
This movie rocked it had 2 of my top fave actors Dax Shepard and Dane Cook plus it had Jessica Simpson. I t was funny and Kinda sweet!
2
Let's Go To Prison 2006,  R)
Let's Go To Prison
So it was pretty funny but I can't watch it enough mainly because of Dax!
3
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
Okay this one I laughed through the whole movie!
4
Sixteen Candles 1984,  PG)
Sixteen Candles
Good
5
The Breakfast Club 1985,  R)
The Breakfast Club
Great
6
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
7
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
omg agian another movie i laughed through the whole movie and now I even have a part of this movie as my text message ring tone....... "Remember that ime we got in trouble in math for playing with matchbox cars? Who's retarded now? Shake and bake! " HAHAHA!!!
8
Grease 1978,  PG)
Grease
Yea
9
Grease 2 1982,  PG)
Grease 2
yea agian
10
Rent 2005,  PG-13)
11
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
Diamonds r a girls best friend
12
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
13
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments