My Favorite Movies
| Cissilove's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 3 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 9 |
World Trade Center 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 11 |
Flightplan 2005, PG-13) |
|
| 12 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 13 |
The Legend of Bagger Vance 2000, PG-13) |
|
| 14 |
The Perfect Storm 2000, PG-13) |
|
| 15 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 16 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 17 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 19 |
Cars 2006, G) |
|
| 20 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 21 |
Flicka 2006, PG) |
|
| 22 |
Apollo 13 1995, PG) |
|
| 23 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 24 |
Seabiscuit 2003, PG-13) |
|
| 25 |
Hidalgo 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Beyond the Gates 2007, R) |
|
| 27 |
Anna and the King 1999, PG-13) |



























