My Favorite Movies
| ciel4ever's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Serpent and the Rainbow 1987, R) |
|
| 2 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 3 |
13 game sayawng (13: Game of Death) (13 Beloved) 2008, Unrated) |
|
| 4 |
Eye of the Devil (13) 1967, Unrated) |
|
| 5 |
District B13 (Banlieue 13) 2004, R) |
|
| 6 |
The Boy from Hell 2004, Unrated) |
|
| 7 |
Angels & Demons 2009, PG-13) |
|
| 8 |
Terminator Salvation 2009, PG-13) |
|
| 9 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 10 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 11 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 12 |
The Twilight Samurai (Tasogare Seibei) 2002, Unrated) |
|
| 13 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 14 |
300 2007, R) |
|
| 15 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 16 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 17 |
R2-D2: Beneath the Dome 2001, Unrated) |
|
| 18 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 19 |
Soul Power 2009, PG-13) |


















