My Favorite Movies


  chyboy1's Rating My Rating
1
The Omen 1976,  R)
2
Blade Runner 1982,  R)
3
The Evil Dead 1981,  R)
4
Evil Dead 2 1987,  R)
5
The Amityville Horror 1979,  R)
6
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
7
Wolfen 1981,  R)
8
Labyrinth 1986,  PG)
9
Planet of the Apes 1968,  G)
10
Young Frankenstein 1974,  PG)
11
History of the World -- Part I 1981,  R)
12
Blade 1998,  R)
13
Rocky 1976,  PG)
14
Rocky Balboa 2006,  PG)
15
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
16
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
17
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
18
Monty Python Live at the Hollywood Bowl 1982,  R)
19
Airplane! 1980,  PG)
20
Bad Taste 1987,  R)
21
Killer Klowns from Outer Space 1988,  PG-13)
22
Basic Instinct 1992,  R)
23
Necromancer 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments