Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  chturtle's Rating My Rating
1
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
Once Upon a Time in Mexico
ow my god i love this movie it rock so much
2
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
3
Secret Window 2004,  PG-13)
4
Rent 2005,  PG-13)
5
The Goonies 1985,  PG)
6
Enough 2002,  PG-13)
Enough
i love this movie its the best movie ever
7
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
i love harry potter its grate movie to watch even if you are do not like scary parts it wont be that bad
8
The Wild 2006,  G)
The Wild
this movie is funny
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
12
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
Discovering the Real World of Harry Potter
afunny movie
13
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
a tear jurker
14
City of Angels 1998,  PG-13)
City of Angels
i love this movie alot it makes me cry everytime i watch it its a tear jucker
15
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
makes me cry everytime
16
Behind the Red Door 2003,  R)
Behind the Red Door
a tear jurker
17
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
Harold & Kumar Go to White Castle
i like to watch this ometime maybe if iam not buys i think it wood be funny to watch
18
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
i love this movie it is really good i think
19
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
20
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
21
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
22
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
23
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
i love this movie so much its my fav i couild watch it all the time
24
Ginger Snaps 2000,  R)
25
Ginger Snaps 2 - Unleashed 2004,  R)
26
Ginger Snaps Back - The Beginning 2004,  R)
27
Idle Hands 1999,  R)
28
Halloween 1978,  R)
Halloween
i love thismovie alot its really good just to lay thear and watch it for hours on end
29
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
30
Cartoon Network Halloween 2 - Grossest Halloween Ever 2005,  Unrated)
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
32
Halloween - Resurrection 2002,  R)
33
Halloween H2O 1998,  R)
Halloween H2O
i love this movie its really cool
34
Halloween II 1981,  R)
Halloween II
good movie
35
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
36
13 game sayawng (13: Game of Death) (13 Beloved) 2008,  Unrated)
37
Rinjin 13-gô (Neighbor No. 13) 2005,  R)
38
Friday Afternoon (Asr-e-jomeh) 2006,  Unrated)
39
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
40
Friday 1995,  R)
41
Freaky Friday 2003,  PG)
42
Next Friday 2000,  R)
43
Friday After Next 2002,  R)
44
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
45
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
46
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
47
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
48
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
49
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
50
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
51
Friday the 13th 1980,  R)
Friday the 13th
i love this movie because iam not afriad of enny scary movie like my friends are like big chickens
52
Cursed 2004,  PG-13)
53
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
54
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
55
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
56
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments