My Favorite Movies


  Chronicles0's Rating My Rating
1
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
completely awesome
2
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
very good movie i love river
3
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X) 2001,  Unrated)
4
Starship Troopers 1997,  R)
5
Last Order: Final Fantasy VII 2005,  Unrated)
6
City of Angels 1998,  PG-13)
7
Short Circuit 1986,  PG)
8
*batteries not included 1987,  PG)
9
The Salton Sea 2002,  R)
10
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
11
Ghost in the Shell 1996,  R)
Ghost in the Shell
One of my favorite animes ever
12
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
13
Blade Runner 1982,  R)
14
Ghost in the Shell 2 - Innocence 2004,  PG-13)
15
The Prestige 2006,  PG-13)
16
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
17
Big Fish 2004,  PG-13)
18
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
19
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
20
Transformers 2007,  PG-13)
21
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
22
Resident Evil 2002,  R)
23
American Beauty 1999,  R)
24
K-PAX 2001,  PG-13)
25
Ultraviolet 2006,  PG-13)
26
Aeon Flux 2005,  PG-13)
27
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
awesome
28
Blades of Glory 2007,  PG-13)
29
Blast from the Past 1999,  PG-13)
30
Pleasantville 1998,  PG-13)
31
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
one of my fav movies
32
Resident Evil: Extinction 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments