My Favorite Movies


  christinebartonholme's Rating My Rating
1
Airplane! 1980,  PG)
2
2001: A Space Odyssey 1968,  G)
3
Blade Runner 1982,  R)
4
Ghost Dog - The Way of the Samurai 1999,  R)
5
Stranger Than Paradise 1984,  R)
6
Mystery Train 1989,  R)
7
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead 1990,  PG)
8
The Seventh Seal (Det Sjunde inseglet) 1957,  Unrated)
9
Brazil 1985,  R)
10
Koyaanisqatsi - Life Out of Balance 1982,  Unrated)
11
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
12
Love Actually 2003,  R)
13
Two-Lane Blacktop 1971,  R)
14
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
15
I Love You, Man 2009,  R)
16
Fight Club 1999,  R)
17
The Shawshank Redemption 1994,  R)
18
V for Vendetta 2006,  R)
19
Office Space 1999,  R)
20
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments