Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  christine295's Rating My Rating
1
The Lake House 2006,  PG)
2
Hope Floats 1998,  PG-13)
3
Flags of Our Fathers 2006,  R)
4
Braveheart 1995,  R)
5
Practical Magic 1998,  PG-13)
6
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
7
When Harry Met Sally 1989,  R)
8
Saving Private Ryan 1998,  R)
9
Eyes Wide Shut 1999,  R)
10
City of Angels 1998,  PG-13)
11
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
12
Love Actually 2003,  R)
13
Scent of a Woman 1992,  R)
14
The Princess Bride 1987,  PG)
15
Sweet November 2001,  PG-13)
16
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
17
The Patriot 2000,  R)
18
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
19
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
20
The Godfather 1972,  R)
21
Labyrinth 1986,  PG)
22
This Is Spinal Tap 1984,  R)
23
Slap Shot 1980,  R)
24
Proof of Life 2000,  R)
25
Heathers 1988,  R)
26
Cruel Intentions 1999,  R)
27
Pretty Woman 1990,  R)
28
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
29
Con Air 1997,  R)
30
Best in Show 2000,  PG-13)
31
Born on the Fourth of July 1989,  R)
32
Cape Fear 1991,  R)
33
Bull Durham 1988,  R)
34
Along Came Polly 2004,  PG-13)
35
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
36
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
37
50 First Dates 2004,  PG-13)
38
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
39
Notting Hill 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments