My Favorite Movies
| ChrissyKP's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 2 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 3 |
The Santa Clause 1994, PG) |
|
| 4 |
Kate & Leopold 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 8 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 12 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 13 |
Mulan 1998, G) |
|
| 14 |
The Hunchback of Notre Dame 1996, G) |
|
| 15 |
Cannon Movie Tales: The Frog Prince 1988, G) |
|
| 16 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 17 |
Elf 2003, PG) |
|
| 18 |
Wizard of Oz 1925, Unrated) |
|
| 19 |
The Wiz 1978, G) |
|
| 20 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 21 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 22 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Newsies 1992, PG) |
|
| 24 |
Yentl 1983, PG) |
|
| 25 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 26 |
Hook 1991, PG) |
|
| 27 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 28 |
High School Musical 2006, G) |




























