My Favorite Movies


  chrissosexy's Rating My Rating
1
Aliens 1986,  R)
2
Freddy vs. Jason 2003,  R)
3
Bowfinger 1999,  PG-13)
4
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
5
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) 2006,  R)
6
Return of the Living Dead: Necropolis 2005,  R)
7
Evil Dead 2 1987,  R)
8
The Return of the Living Dead 1985,  R)
9
Army of Darkness 1993,  R)
10
Silent Hill 2006,  R)
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
14
Carry on Camping 1969,  R)
15
Carry on Sergeant 1958,  Unrated)
16
Who Am I? ,  PG-13)
17
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
18
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
19
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
20
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
21
Kiss of the Dragon 2001,  R)
22
Romeo Must Die 2000,  R)
23
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
24
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
25
The Warriors 1979,  R)
26
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
27
Scarface 1983,  R)
Scarface
one of the best films made
28
Zombieland 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments