My Favorite Movies


  chriskinghh's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
2
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
best freakin movie ever!
3
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
this is the best movie ive ever seen.
4
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
6
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
7
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
8
Accepted 2006,  PG-13)
Accepted
funny as hell
9
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
10
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
11
Spider-Man 2002,  PG-13)
12
Superman Returns 2006,  PG-13)
13
Superbad 2007,  R)
Superbad
this movie is the funniest movie ive ever seen
14
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
this is funny too
15
Disturbia 2007,  PG-13)
16
Cloverfield 2008,  PG-13)
Cloverfield
this movie scared the living shit out of me,but it was still pretty good.
17
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car?
that was funny!
18
The New Guy 2002,  PG-13)
The New Guy
another funny movie
19
Heatstroke 2007,  Unrated)
20
Legion of the Dead, (Unravelled) 2005,  R)
Legion of the Dead, (Unravelled)
crazy movie
21
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
it was so funny that my lungs almost exploded.
22
Boogeyman 2 2007,  Unrated)
Boogeyman 2
this movie scared the shit out of me,but it was still pretty good
23
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
that was funny
24
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
...and another funny movie
25
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
that was awesome.
26
Troy 2004,  R)
Troy
it was okay..
27
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
Rambo (Rambo IV)
crazy
28
Halloween - Resurrection 2002,  R)
Halloween - Resurrection
that was brutal but it was pretty cool.
29
Last Order: Final Fantasy VII 2005,  Unrated)
30
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
I Know What You Did Last Summer
freaky.
31
The Invisible 2007,  PG-13)
The Invisible
great movie, probobly one of the best movies ive seen.
32
Pineapple Express 2008,  R)
Pineapple Express
hilarious.
33
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
great movie
34
Friday the 13th 2009,  R)
Friday the 13th
awesome! i just didnt get the ending lol
35
Shooter 2007,  R)
Shooter
awesome...my cousin was right,that was indeed a badass movie.
36
Tropic Thunder 2008,  R)
Tropic Thunder
THE FUNNIEST MOVIE i have ever seen in my life...
37
Never Cry Werewolf 2008,  Unrated)
Never Cry Werewolf
not really that big into the whole werewolf thing but the movie was awesome.
38
Saw III 2006,  R)
Saw III
Damn...
39
Taken 2008,  PG-13)
Taken
BAD ASS
40
The Hangover 2009,  R)
The Hangover
great movie...
41
Gamer 2009,  R)
Gamer
bad ass movie
42
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
Behind Enemy Lines
awesome
43
Rock Star 2001,  R)
Rock Star
every rockers favorite movie
44
Fear 1996,  R)
Fear
this was awesome
45
Superhero Movie 2008,  PG-13)
Superhero Movie
FUNNY AS HELL!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments