My Favorite Movies
| chquin's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
GoldenEye 1995, PG-13) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Mission Impossible 1996, PG-13) |
|
| 4 |
Beavis and Butt-Head Do America 1996, PG-13) |
|
| 5 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 6 |
Live and Let Die 1973, PG) |
|
| 7 |
The World Is Not Enough 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Tomorrow Never Dies 1997, PG-13) |
|
| 9 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 11 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 14 |
Homeward Bound - The Incredible Journey 1993, G) |
|
| 15 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 16 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 17 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 18 |
Apollo 13 1995, PG) |


















