My Favorite Movies


  1. chowmein03
  2. Andrea

Childhood Faves

  chowmein03's Rating My Rating
1
The Secret Garden 1987,  PG)
The Secret Garden
THE BEST ONE!
2
The Nutcracker Prince 1990,  G)
The Nutcracker Prince
Omg I used to watch this movie all the time. I don't think I still have it but I love it!
3
Homeward Bound - The Incredible Journey 1993,  G)
Homeward Bound - The Incredible Journey
Ahh... I love it!
4
The Secret Garden 1993,  PG)
The Secret Garden
OMG I GOT THE LOCKET WITH THIS MOVIE!
5
Inspector Gadget 1999,  PG)
Inspector Gadget
Its ok... I like the cartoons better.
6
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
Really good.
7
Wallace & Gromit in Three Amazing Adventures 2005,  Unrated)
Wallace & Gromit in Three Amazing Adventures
Its Wallace and Gromit!
8
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby)
This is such a cute movie!
9
Beauty and the Beast 1991,  G)
Beauty and the Beast
SOOO GOOD! > A beast and a beauty ahaha!
10
101 Dalmatians 1961,  G)
101 Dalmatians
My first movie I ever saw!
11
Berenstain Bears - Bears Get a Babysitter 2004,  Unrated)
Berenstain Bears - Bears Get a Babysitter
Berenstain Bears!!!
12
Berenstain Bears - Bears Out and About 2005,  Unrated)
Berenstain Bears - Bears Out and About
Berenstain Bears!!!
13
Berenstain Bears - Bears Mind Their Manners 2005,  Unrated)
Berenstain Bears - Bears Mind Their Manners
Berenstain Bears!!!
14
Berenstain Bears - Bears Take a Car Trip 2005,  Unrated)
Berenstain Bears - Bears Take a Car Trip
Berenstain Bears!!!
15
Tarzan 1999,  G)
Tarzan
I really like this film.
16
A Charlie Brown Christmas 1965,  Unrated)
A Charlie Brown Christmas
OmG ya!
17
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
OmG this movie used to freak me out1
18
The Neverending Story 1984,  PG)
The Neverending Story
Awesome!!!
19
Adventures in Babysitting 1987,  PG-13)
Adventures in Babysitting
YEEEEEEEEEEAH! THIS MOVIE IS AWESOME! My brother Johnny and me love the part with the gun haha. Good times, good times.
20
Robin Hood 1973,  G)
Robin Hood
Ahh I love Disney movies!
21
The Fox and the Hound 1981,  G)
The Fox and the Hound
This is cute. I totally forget it lol.
22
An Extremely Goofy Movie 2000,  G)
An Extremely Goofy Movie
Ahh I used to watch this movie all the time haha.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments