My Favorite Movies


  ChosenOne19's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Best Movie made!!! i love star wars!!!!!!!!!!!
for a set of movies to still be celebrated to this day is more than a great achievement!!!!!!
2
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
awww this movie is so cute
3
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
6
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
7
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
8
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
9
Hitman 2007,  R)
10
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
11
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007,  R)
12
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
13
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
14
Life as a House 2001,  R)
15
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
16
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
17
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
18
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
19
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
20
Spider-Man 2002,  PG-13)
21
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
22
Resident Evil 2002,  R)
23
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy 2004,  Unrated)
24
The Island 2005,  PG-13)
25
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
26
Black Hawk Down 2001,  R)
Black Hawk Down
this movie is soo sad. i loved it but!
had some really good A-list actors in it. i love them kinds of movies.
27
Helen of Troy 2003,  Unrated)
28
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
29
Jumper 2008,  PG-13)
30
The Virgin Suicides 1999,  R)
31
Shattered Glass 2003,  PG-13)
32
A History of Violence 2005,  R)
33
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
34
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
35
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
36
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
37
Factory Girl 2006,  R)
38
Firewall 2006,  PG-13)
39
The Patriot 2000,  R)
40
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
41
Fantastic Four 2005,  PG-13)
42
V for Vendetta 2006,  R)
43
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
44
Eragon 2006,  PG)
45
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
46
300 2007,  R)
47
Cleopatra 1999,  Unrated)
48
Lord of War 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments