Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  choclover201's Rating My Rating
1
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief 2010,  PG)
2
Prince of Persia: The Sands of Time 2010,  PG-13)
3
Twilight 2008,  PG-13)
4
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
5
X-Men 2000,  PG-13)
6
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
7
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
8
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
9
The Covenant 2006,  PG-13)
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
11
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
12
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 2010,  PG)
13
The Mummy 1999,  PG-13)
14
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
15
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
16
Eragon 2006,  PG)
17
National Treasure 2004,  PG)
18
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
19
No Reservations 2007,  PG)
20
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
23
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
26
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
27
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
28
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
29
Hancock 2008,  PG-13)
30
The Scorpion King 2002,  PG-13)
31
The Scorpion King 2: Rise of a Warrior 2008,  PG-13)
32
Fantastic Four 2005,  PG-13)
33
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
34
Journey to the Center of the Earth 2008,  PG)
35
Underworld 2003,  R)
36
Underworld: Evolution 2006,  R)
37
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
38
Jumper 2008,  PG-13)
39
Inkheart 2008,  PG)
40
Taken 2008,  PG-13)
41
Troy 2004,  R)
42
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
43
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
44
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
45
Night at the Museum 2006,  PG)
46
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian 2009,  PG)
47
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
48
Angels & Demons 2009,  PG-13)
49
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
50
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
51
X-Men: First Class 2011,  PG-13)
52
Thor 2011,  PG-13)
53
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
54
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 2011,  PG-13)
55
Transformers 2007,  PG-13)
56
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
57
Transformers: Dark of the Moon 2011,  PG-13)
58
Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1 2011,  PG-13)
59
Abduction 2011,  PG-13)
60
Mission Impossible 1996,  PG-13)
61
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
62
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
63
Mission: Impossible Ghost Protocol 2011,  PG-13)
64
Underworld Awakening 2012,  R)
65
Contraband 2012,  R)
66
The Hunger Games 2012,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments