My Favorite Movies
| Chlcrowder's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Once 2007, R) |
|
| 2 |
When Love Comes 1998, Unrated) |
|
| 3 |
Twin Peaks: Fire Walk With Me 1992, Unrated) |
|
| 4 |
Midnight Express 1978, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 10 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 11 |
Sin City 2005, R) |
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 15 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 17 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 18 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 19 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 20 |
The Night Larry Kramer Kissed Me 2000, Unrated) |
|
| 21 |
The Kite Runner 2007, PG-13) |





















