My Favorite Movies


  chischilly13's Rating My Rating
1
Faster, Pussycat! Kill! Kill! 1966,  R)
Faster, Pussycat! Kill! Kill!
great movie, its my most all time favorite, black & white, hot chicks. next to the movie Set it Off
2
13 Ghosts 1960,  Unrated)
3
They Shoot Horses, Don't They? 1969,  PG)
They Shoot Horses, Don't They?
I will not get tired of watching this movie! its amazing how people would do to make money durning hard times of depression, at the same time entertain by dancing till you drop!
4
A Bronx Tale 1993,  R)
A Bronx Tale
this movie is great, its about young teen who lives in the bronx, and watch a gangster with his friends. the teen and the gangster becomes good friends.
5
The 13th Warrior 1999,  R)
The 13th Warrior
love this movie, Antonio Banderas is awesome playing Arab, love the voice of Vladimir Kulich. Antonio is recruited to be the 13th warrior to fight the fire serpents.
6
Resident Evil 2002,  R)
7
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
8
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
9
The Last Samurai 2003,  R)
10
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
11
Heat 1995,  R)
Heat
oh baby, this is a great movie, action, shooting, chase, woo hoo!!
12
The Color Purple 1985,  PG-13)
The Color Purple
I love this movie, its my all time favorite
13
Trick 'r Treat 2006,  R)
14
Windtalkers 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments