My Favorite Movies


  chiphall72's Rating My Rating
1
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
2
Casablanca 1942,  PG)
3
The Godfather 1972,  R)
4
The Godfather, Part II 1974,  R)
5
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
6
It's a Wonderful Life 1946,  G)
7
Lonesome Dove 2002,  Unrated)
8
The Philadelphia Story 1940,  Unrated)
The Philadelphia Story
You can't see this too many times. Funny and more importantly touching. In my top ten!
9
The Thin Man 1934,  Unrated)
10
A Mighty Wind 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments