My Favorite Movies
| ChillyBilly's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 3 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Memento 2000, R) |
|
| 9 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 10 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 11 |
Closer 2004, R) |











