My Favorite Movies
| chiefhop's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Driving Miss Daisy 1989, PG) |
|
| 2 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Madea Goes to Jail 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Madea's Family Reunion 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Madea's Class Reunion 2003, Unrated) |
|
| 6 |
Charlie Chan and The Curse of the Dragon Queen 1980, R) |
|
| 7 |
Meeting at Midnight (Black Magic) 2008, Unrated) |
|
| 8 |
The Jade Mask 1944, Unrated) |
|
| 9 |
Charlie Chan in The Shanghai Cobra 1945, Unrated) |
|
| 10 |
Charlie Chan in The Scarlet Clue 1945, Unrated) |
|
| 11 |
Charlie Chan in The Chinese Cat 1944, Unrated) |
|
| 12 |
Charlie Chan in the Secret Service 1944, Unrated) |
|
| 13 |
Sherlock Holmes - Dressed to Kill (Prelude to Murder) 1946, Unrated) |
|
| 14 |
Sherlock Holmes and the Voice of Terror 1942, Unrated) |
|
| 15 |
Sherlock Holmes in Pearl of Death 1944, Unrated) |
|
| 16 |
Sherlock Holmes and the Secret Weapon 1942, Unrated) |
|
| 17 |
Sherlock Holmes in Pursuit To Algiers 1945, Unrated) |
|
| 18 |
Sherlock Holmes - The House of Fear 2003, Unrated) |
|
| 19 |
The Hound of the Baskervilles 1939, Unrated) |



















