My Favorite Movies
| chicklet1020's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
Titanic 1953, Unrated) |
|
| 3 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 4 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 5 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
The Spiderwick Chronicles 2008, PG) |
|
| 8 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Dangerous Minds 1995, R) |
|
| 12 |
Stepmom 1998, PG-13) |
|
| 13 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 14 |
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Happy Feet 2006, PG) |
















chicklet1020 posted 4 years ago
I love suspense, thriller and at the same time can sit and cry with the best of'em