Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  chicadiva's Rating My Rating
1
Nola 2003,  R)
Nola
Probably the best movie on the planet...
2
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I'm literally counting the days until it comes out...
7
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
8
Pan's Labyrinth 2006,  R)
Pan's Labyrinth
Superb, I highly reccomend it.
9
A Prairie Home Companion 2006,  PG-13)
A Prairie Home Companion
Hilarious!!
10
Cats: The Musical 1998,  G)
11
The Fantasticks 1995,  PG)
The Fantasticks
I was in the play, too a couple of years ago...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments