Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  chicadenica's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Best movie ever!!!
2
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
i absolutely love this movie! There love is so sweet!
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Pocahontas 1996,  G)
Pocahontas
all disney movies are just great!
5
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
Tristan & Isolde
james franco is my love!
6
Annapolis 2006,  PG-13)
Annapolis
this one's even better cause it's my love and Tyrese!
7
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
HILARIOUS!!
8
Superbad 2007,  R)
Superbad
Me and my friends could watch this movie over and over and never get sick of it! Their comments are so inappropriate and great!
9
Selena 1997,  PG)
10
Raising Victor Vargas 2002,  R)
Raising Victor Vargas
i absolutely LOVE this movie!!!
11
A Bronx Tale 1993,  R)
A Bronx Tale
Love this movie! Italians are just great!
12
Renaissance Man (Army Intelligence) (By the Book) 1994,  PG-13)
Renaissance Man (Army Intelligence) (By the Book)
this movie is so fun!
13
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
Hot movie! Mark wahlberg and tyrese are great actors
14
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
i have always loved this movie and i still do, even though is hurts my feelings cuz of heath ledger.
15
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
16
Public Enemies 2009,  R)
Public Enemies
AWESOME!!!
17
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
i absolutely love this movie and all the books!!!
18
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
loved it of course!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments